Jesiennie ? Zdecydowanie nie!

Wrzesień przyszedł.  Nie ma na to rady.
Na szczęście lato nadal rozpieszcza. Wokół mnie śmigają bose stopki w sandałkach, powiewają sukienki na ramiączkach, błyska piękna opalenizna, a do tego zbieram pachnące słońcem pranie z balkonu …
Jutro pierwszy dzień szkoły – i wiele zmian. Czasami powracam myślami do dawnych dni, kiedy szczypano mnie po kolanach, aby przekonać się czy mam na nogach rajstopki czy opaleniznę. Lubiłam 1 dzień września, bo szkoła szybko się kończyła i zostawałam w domu sama. Ciekawe czy moje dzieciaki też tak to odczuwają 🙂 ?
Dzisiaj o szkole jeszcze nie myślę, rozkoszując się ostatnimi chwilami lata.
Zielone pierogi z bobem, piękna rustykalna tarta z owocami leśnymi …  tak. Życie smakuje wybornie.

I tylko po cichutku marzy mi się talerz zupy grzybowej, albo jeszcze lepiej – siniaki w śmietanie.

Z niedzielnych niespodzianek  – dostałam „Książkę kucharską” Ewy Aszkiewicz. Dostępna była w cenie 4 PLN. A w niej proste, domowe przepisy  i co ważniejsze –  tradycyjne, polskie. Wcześniej kilkakrotnie korzystałam z przepisów pani Ewy np. na racuszki, niemniej książki jej autorstwa nie posiadałam. Z ciekawością zasiadłam więc do lektury i muszę przyznać, że mimo szczątkowych ilustracji warto pokusić się o jej kupno.

Życzę Wam miłej niedzieli.

4 thoughts on “Jesiennie ? Zdecydowanie nie!

  1. Czytam "Chatkę" od kilku dni -tu jest przepysznie! Dodaję do ulubionych. Chociaż szkoła już za mną, w kuchni ciągle uczę się czegoś nowego. A kiedy dania lądują na stole, to prawie jak egzamin, prawda? Pozdrawiam serdecznie 🙂

  2. U nas niestety dzieci wracaja do szkoly juz pod koniec sierpnia, czesto miedzy 22 a 24 i bardzo im tego wspolczuje 😉
    Ja dosyc lubilam powroty do szkoly, a szczegolnie ten pierwszy, krotki dzien 🙂
    Bardzo smakowita tarta Patko!

    Pozdrawiam serdezcnie

  3. My też po pierwszym jesiennym spadku nastroju powróciliśmy do życia. Pogoda jest piękna, mimo chłodnych wieczorów, słonko przygrzewa… Oby tak jak najdłużej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *